فهرست تجهیزات نوزاد و خانه

تجهیزات نوزاد

نکات کلیدی

بسته به شرایط، فهرست تجهیزات نوزاد و خانه شامل صندلی عقب ماشین، تخت حفاظ دار، پوشک و لباس های اولیه نوزادی است.
شما می توانید با خرید یا قبول اسباب بازی ها و برخی اسباب و اثاثیه پولتان را پس انداز کنید.
همیشه تجهیزات ایمنی را چه نو و چه دست دوم چک کنید.

فهرست نوزاد: آماده سازی خانه 

آماده کردن خانه بهترین راهی است که به شما، همسر و دیگر فرزندانتان کمک می کند تا برای آمدن نوزاد آماده شوید.

جایی که نوزاد می خوابد

در صورتی که فضا یا اتاقی ندارید، نوزاد می تواند در گوشه اتاق شما بخوابد. در واقع شما می توانید با خواباندن نوزاد در تختی حفاظ دار در اتاقتان برای 6 تا 12 ماه اول، خطر مرگ ناگهانی نوزاد را کاهش دهید.

کجا پوشک عوض کنید

خیلی از والدین میزهای تعویض پوشک می خرند اما در خانه امن تر است که کودک را روی یک تشک و روی زمین عوض کنید، اینگونه احتمال سقوط هم حذف می شود.
شما همچنین می توانید نوزادتان را روی تخت عوض کنید و خیلی از والدین در مقایسه با میزهای تعویض پوشک، تخت را بیشتر ترجیح می دهند. اگر نوزادتان را روی تخت یا میز مخصوص عوض می کنید، تمام مدت دستانتان را روی نوزاد بگذارید تا نتواند غلت بزند.

نوزاد را کجا بشویید

لازم نیست کار بخصوصی کنید تا برای نوزادتان محلی برای حمام کردن بسازید. در واقع، شما می توانید تا زمانی که امن است نوزادتان را در سینک آشپزخانه یا روشویی توالت بشویید.

کجا به نوزاد غذا دهید

هر جایی که در آن ریلکس هستید و می توانید او را به راحتی نگهدارید، به فرزندتان غذا دهید. بالش ها می توانند در صورت لزوم به احساس راحتی بیشتر شما کمک کنند. یک چراغ شبانه می تواند کمک خوبی برای غذادهی در شب باشد.

تجهیزات اساسی نوزاد

چیزهایی که نوزاد شما نیاز دارد، تمام وقت تغییر خواهد کرد؛ بنابراین بهترین رویکرد شاید این باشد که لوازم را زمانی بخرید، قرض کنید یا اجاره کنید، که به آنها احتیاج دارید.
در اینجا برخی از تجهیزات ضروری بچه که لازم است با آنها شروع کنید، آمده است.

تجهیزات کلی

اگر دارید از بیمارستان به خانه می روید، شما به یک صندلی ماشین مخصوص نوزاد احتیاج دارید که رو یه شیشه عقب ماشین فیکس می شود. فکر خوبی است که تا قبل از به دنیا آمدن نوزاد، صندلی را به صورت حرفه ای نصب کنید.
برای ایمنی خواب نوزاد، به یک تخت تأیید شده و حفاظ دار نیاز دارید؛ تختی محکم با تشکی با اندازه مناسب. برخی والدین برای چند ماه اول از تخت کنار مادر یا گهواره استفاده می کنند اما اینکه از اول مستقیم بروید سر استفاده از یک تخت حفاظ دار با اندازه نرمال، گزینه ای ایمن و کم هزینه است.
پوشک ها: حتی اگر قصد داشته باشید از پوشک های چندبار مصرف استفاده کنید، فکر خوبیست که فقط برای مواردی چند عدد پوشک یکبار مصرف داشته باشید.
اگر با شیشه شیر غذا می دهید، به چند شیشه، سرشیشه و برس شیشه شور احتیاج دارید.
اگر با سینه شیر می دهید، چنانچه قصد دوشیدن شیر خود را دارید، به یک شیر دوش نیاز خواهید داشت.

چیزهایی برای مادر

مادر به نواربهداشتی های بسیار طویل و ضخیم احتیاج دارد. تعداد کافی از آن را همراه خود به بیمارستان ببرید و تعداد بیشتری را هم برای زمانی که به خانه می رسید، آماده داشته باشید.
اگر شما با سینه تان شیر می دهید، به سوتین های پرستاری و پدهای سینه احتیاج خواهید داشت.

چیزهایی برای بچه

برای پوشاندن نوزاد خود، خوب است که 3 تا 4 دست لباس بلندِ یک تکه به همراه چند زیرپوش داشته باشید. بسته به فصل و جایی که زندگی می کنید، ممکن است به ژاکت های پشمی یا بلوز ضخیمتر احتیاج داشته باشید.
تعدادی قنداق همراهتان باشد.  قنداق های نخ پنبه برای تابستان سکبتر و خنک ترند.
ستاره  ممکن است بعد از آماده سازی این ضروریات، تصمیم بگیرید که وسایل اضافۀ بیشماری را خریداری نکنید. برخی از تجهیزات بسیار گران اند بنابراین  منطقی است که بر اساس آنچه فکر می کنید مورد استفاده قرار می گیرد تصمیگیری کنید و به آنچه تبلیغات و دیگر افراد می گویند گوش ندهید.

تجهیزات اضافی بچه

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که ممکن است مفید واقع شوند:
وان حمام نوزاد و حوله هایی نرم برای پیچیدن و خشک کردن بچه تان بعد از هر حمام
یک سطل پوشک در دار
پودر تالک توصیه نمی شود چون ذرات ریزی دارد که بچه شما ممکن است آنها را با تنفس وارد بدنش کند. همچنین می تواند وارد دستگاه تناسلی بچه شود و به آن آسیب برساند.
ستاره پژوهش ها توصیه هایی علیه خرید واکرهای بچه دارند. در ارتباط با واکرهای بچه خطراتی وجود دارد و چنانچه کودکان بدون مراقب رها شود ممکن است آسیب ببینند.

در ارتباط با فهرست تجهیزات نوزاد و خانه صرفه جویی کنید

شما می توانید با خرید یا قبول اسباب بازی ها و برخی وسایل دست دوم مثل کمد، پول هایتان را پس انداز کنید.
شما می توانید این موارد را در خیلی مکان ها پیدا کنید:
وب سایت ها
اپلیکیشن ها
مغازه های دست دوم فروشی
پیج های اینستاگرام
یک راه دیگر برای پس انداز این است که فقط چیزهایی را بخرید که احتیاج دارید. برخی از محصولات نوزادان بر مبنای ترفندهای بیزینسی تولید و ارائه می شوند. بنابراین فکر خوبیست که با دیگر والدین درباره چیزهایی که مفید می دانند، صحبت کنید.
شما همچنین می توانید پیگیر حراج یا فروش های ویژۀ پوشک و دستمال مرطوب باشید.

ایمنی و تجهیزات دست دوم بچه

فقط محصولات دست دومی را بخرید، قرض کنید یا بپذیرید که برچسب های حاوی اطلاعات و مشخصات ایمنی دارند. استفاده از محصولاتی که دارای برچسب استاندارد هستند از بچه شما در برابر آسیب ها و مرگ احتمالی مراقبت می کند.
همچنین فکر خوبیست که قبل از خرید محصولات دست دوم، مورد مد نظر را به لحاظ فیزیکی بررسی کنید. در این مدل از خریدها قضاوت از روی عکس مشکل خواهد بود.
رفرنس مطالب (برگرفته از سایت raisingchildren)

Product Safety Australia (2013). Keeping baby safe: A guide to infant and nursery products. Canberra: Australian Competition and Consumer Commission.

Red Nose (2017). Safe sleeping. Melbourne: Red Nose Limited. 

مدیر سایت دلبندک
ارسال دیدگاه