هفته سی و ششم بارداری

هفته سی و ششم بارداری

شما در هفته سی و ششم بارداری

شما می توانید هیجان زده، واقعا خسته و حتی مقداری برای رسیدن بچه ناشکیبا باشید.

اگر سر بچه تان وارد حفره لگن شده باشد، احتمالا فشار بیشتری در قسمت پایین تر لگنتان خواهید داشت. حتی ممکن است گاهی احساس کنید بچه با سرش به دهانه رحمتان فشار می آورد که این احساس می تواند کاملا ناراحت کننده باشد. حتی احتمالا لازم است که بیش از پیش به دسشویی بروید.
خبر خوب این است که همزمان با حرکت کودکتان به سمت پایین، نفس کشیدن برای شما کمی راحت تر می شود.

تنظیمات کاری

در صورت امکا، الان زمان خوبی است که کار کردن را متوقف کنید. قبل از تولد بچه، داشتن کمی زمان برای خودتان می تواند به استراحت و آمادگی بیشتر شما کمک کند. اگر می توانید این زمان را برای استراحت و انجام کارهایی که واقعا از آنها لذت می برید، بوجود آورید.
اگر هنوز نمی توانید دست از کار بکشید، اگر ممکن است از ساعات کاری کم کنید یا وظایف سبک تری را انجام دهید. درباره این امکانات با مدیرتان صحبت کنید و هر گونه نگرانی تان را با پزشک تان در میان بگذارید.

ستاره احتمالا از این به بعد هر هفته توسط پزشک تان ویزیت می شوید. حتی اگر قصد زایمان طبیعی دارید، ارزش این را دارد که درباره سزارین هم بدانید. در این صورت، اگر در شرایط ضروری نیاز شد روشی دیگر را انتخاب کنید، می دانید که چه در پیش رو خواهید داشت. شما می توانید درباره زایمان طبیعی و سزارین بیشتر مطالعه کنید.

فکر کردن درباره پدر/مادر شدن

پدر/مادر شدن برای من چه معنایی دارد؟ چطور می توانم والد خوبی باشم؟ تفکر درباره این سئوالات می تواند به گذاشتن شما در یک تجربه لذتبخش و واقعی کمک کند.

والد شدن می تواند به شما حس عظیمی از معنا و هدفمندی بدهد. ممکن است تا کنون انتظار کارهایی را کشیده باشید که با فرزندتان انجام دهید یا درباره کارهای روزمره، فعالیت ها یا زمان هایی که با والدینتان داشته اید فکر کرده باشید و بخواهید همان ها را با کودک خود ادامه دهید.

بچه شما در هفته سی و ششم بارداری

بچه شما حدود 34 سانتیمر از سر تا ته و وزنش حدودا 2 کلیو و نیم است.
سر بچه تان با بدنش تناسب بیشتری پیدا کرده است.
در این مرحله اکثر بچه ها سرشان در حفره لگنی قرار می گیرد. برخی دیگر تا چند هفته دیگر و برخی دیگر هم تا زمان زایمان سرشان در این حالت قرار نمی گیرد.

 

 

 

رفرس مطالب (برگرفته از raisingchildren)

Australian Government Department of Health (2019). Clinical practice guidelines: Pregnancy care. Canberra: Australian Government Department of Health.

Curtis, G.B., & Schuler, J. (2011). Your pregnancy week by week. Boston, MA: Da Capo Lifelong Books.

Gabbe, S.G., Niebyl, J.R., Galan, H.L., Jauniaux, E.R., Landon, M.B., Simpson, J.L., & Driscoll, D.A. (2012). Obstetrics: Normal and problem pregnancies. Philadelphia, PA: Elsevier Saunders.

Hughes, K. (2009). Pregnancy and childbirth: A Cochrane pocketbook. British Journal of Midwifery, 17(8), 542-542. doi: 10.12968/bjom.2009.17.8.43652.

مدیر سایت دلبندک
ارسال دیدگاه