هفته سی و هفتم بارداری

هفته سی و هفتم بارداری

شما در هفته سی و هفتم بارداری

مشکلات خوابیدن در این مرحله رایج است.
احتمالا لازم است در طول یک شب چندین بار توالت بروید و همینطور تکان های کودکتان هم ممکن است دائما بیدارتان کند. این تمرین بسیار خوبی برای مادر شدن است یعنی زمانی که باید برای مراقبت و غذادهی به نوزادتان چندین و چند مرتبه در طول شب بیدار شوید. هر زمان در روز که می توانید بخوابید و استراحت کنید.

تا جایی که می توانید به پهلو بخوابید تا خطر مرده زایی کاهش یابد. اگر در طول شب در حال طاق باز بیدار شدید اشکالی ندارد. فقط به آرامی و با احتیاط دوباره به پهلو بخوابید.
در حدود این هفته ممکن است متوجه ترشحات واژینال بیشتری شوید.

بی حال و حوصله بودن

هر چند وقت یکبار ممکن است شما و شریکتان روزهایی را داشته باشید که در آن بی حوصله یا زودرنج هستید. اشکالی ندارد. اما اگر بیشتر از یکم ناراحت هستید و گریه می کنید و بیش از دو هفته مضطرب و خسته بودید، کمک بگیرید.
افسردگی پیش از زایمان در زنان و مردان می تواند زندگی روزانه را تحت تاثیر قرار دهد. اگر حس می کنید که انگار با بارداری کنار نیامده اید یا نگرانید که بعد از تولد نوزاد چه می شود، این یک دلیل خوب دیگری برای صحبت با شخصی قابل اعتماد است.

بچه شما در هفته سی و هفتم بارداری

بچه شما تا حد زیادی در این مرحله شبیه یک نوزاد است. بچه شما:
اندازه اش از سر تا ته 35 سانتیمتر و وزنش حدودا 3 کلیوگرم است و بطور مداوم در حال وزن گیری است.
معمولا شش هایش کاملا شکل گرفته است.
یک دست برای محکم چنگ زدن دارد.
سکسکه می کند طوری که شما می توانید واقعا در این لحظه احساسش کنید- انگار که در شکمتان کمی می پرد.

 

 

 

رفرنس مطالب (برگرفته از raisingchildren)

Anderson, R. (2005). Stress and pregnancy. Journal of the Royal Society for the Promotion of Health, 125(5), 215. doi: 10.1177/146642400512500512.

Austin, M.-P., Highet, N., & the Expert Working Group (2011). Effective mental health care in the perinatal period: Australian clinical practice guideline. Melbourne: Centre of Perinatal Excellence.

Australian Government Department of Health (2019). Clinical practice guidelines: Pregnancy care. Canberra: Australian Government Department of Health. 

Curtis, G.B., & Schuler, J. (2011). Your pregnancy week by week. Boston, MA: Da Capo Lifelong Books.

Gabbe, S.G., Niebyl, J.R., Galan, H.L., Jauniaux, E.R., Landon, M.B., Simpson, J.L., & Driscoll, D.A. (2012). Obstetrics: Normal and problem pregnancies. Philadelphia, PA: Elsevier Saunders.

Hughes, K. (2009). Pregnancy and childbirth: A Cochrane pocketbook. British Journal of Midwifery, 17(8), 542-542. doi: 10.12968/bjom.2009.17.8.43652.

مدیر سایت دلبندک
ارسال دیدگاه