هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری

شما در هفته سی و پنجم بارداری

صورت شما ممکن است صبح ها پف داشته باشد و پاها و قوزک پایتان احتمالا هر روز تا بعد از ظهر و عصر ورم می کند.
تا جایی که می توانید پایتان را بالا بگذارید. همچنین روزانه مقدار کمی پیاده روی یا نرمش های سبک دیگر  به خوابیدن ورم هایتان کمک می کند.

آزمایش استرپتوکوک گروه ب (GBS)

استرپتوکوک گروه ب (GBS) باکتری هایی هستند که اغلب در واژن و مقعد زندگی می کنند و معمولا به شما آسیبی نمی رسانند. اما گر ان باکتری ها در طول زایمان به نوزاد منتقل شوند، عفونتی را ایجاد می کنند که نوزاد را بسیار بدحال می کند.

حول و حوش هفته های 35 تا 37، پزشکتان ممکن است از شما بخواهد تا با گوش پاک کن مانندی از مقعد و واژن تان نمونه بگیرد تا ببیند آیا GBS دارید یا خیر؟ اگر داشته باشید، به شما توصیه می شود که برای پایین آوردن خطر ابتلای نوزادتان به عفونت، در طول زایمان  آنتی بیوتیکهای داخل وریدی استفاده کنید.

نزدیک شدن به روز بزرگ

با نزدیکتر شدن روز زایمانتان، خیلی طبیعی است که درباره آن و نحوه مدیریت آن روز فکر کنید.
اینکه بدانید چه انتظاری از زایمان و چه گزینه هایی پیش رو دارید، می تواند کمک بزرگی باشد. با پزشکتان صحبت کنید. سئوالاتتان را بپرسید و اگر تا به حال در کلاسهای زایمان شرکت نکرده اید، حتما شرکت کنید.

 

ستاره همچنین احتمالا برای دیدن بچه تان هیجان زده هستنید و حسابی سرگم تهیه لباس ها و تجهیزات، تمییز کردن خانه و مرتب کردن وسایل هستید. همه این ها نشانه این است که شما برای مادر شدن دارید آماده می شوید.

 

بچه شما در هفته سی و پنجم بارداری

بچه شما:
• از سر تا ته 32 سانتیمتر و وزنش حدودا 2 کیلو و 3 گرم است.
• بر مکیدن و بلعیدن مسلط شده است.
• ناخن های پا و دستش بطور کامل شکل گرفته.

 

 

 

رفرنس مطالب (برگرفته از raisingchildren)

Australian Government Department of Health (2019). Clinical practice guidelines: Pregnancy care. Canberra: Australian Government Department of Health.

Curtis, G.B., & Schuler, J. (2011). Your pregnancy week by week. Boston, MA: Da Capo Lifelong Books.

Gabbe, S.G., Niebyl, J.R., Galan, H.L., Jauniaux, E.R., Landon, M.B., Simpson, J.L., & Driscoll, D.A. (2012). Obstetrics: Normal and problem pregnancies. Philadelphia, PA: Elsevier Saunders.

Hughes, K. (2009). Pregnancy and childbirth: A Cochrane pocketbook. British Journal of Midwifery, 17(8), 542-542. doi: 10.12968/bjom.2009.17.8.43652.

مدیر سایت دلبندک
ارسال دیدگاه